ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Πανάξιος πρωταθλητής ο Ηρακλής Λάρισας – Πήρε βαθμό στο παιχνίδι της χρονιάς!

Ο Ηρακλής Λάρισας είναι Πρωταθλητής του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας!

Παίζοντας για δύο αποτελέσματα την τελευταία αγωνιστική στη Θήβα, κατάφερε και πήρε την ισοπαλία από τον Α.Ο. Υπάτου με 1 – 1, σκορ που διαμορφώθηκε στο πρώτο μέρος.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι στην επανάληψη έχασαν και πέναλτι στο 70′ όταν ο Δοδοντσάκης υπέπεσε σε παράβαση εντός της μεγάλης περιοχής του Ηρακλή και ο Μπουντόπουλος που το εκτέλεσε είδε τον Παπαγιάννη να του λέει «όχι»!

Νωρίτερα στο πρώτο μέρος η ομάδα του Α.Ο. Υπάτου πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 22ο λεπτό με τον Ποτουρίδη μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα του Ηρακλή, Παπαγιάννη, ενώ ο Ηρακλής κατάφερε και βρήκε τον δρόμο της… ισοφάρισης μόλις ένα λεπτό αργότερα, χάρις σε τετ – α – τετ του Αλεξίου.