ΑΕΛΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ

Δε λέει να σηκώσει… κεφάλι η ΑΕΛ – Ηττήθηκε και από τον Διαγόρα στη Ρόδο με 1-0

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα γνώρισε σήμερα το απόγευμα η ΑΕΛ στη Ρόδο από τον τοπικό Διαγόρα, καθώς ηττήθηκε με σκορ 1-0, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του βορείου ομίλου της Super League 2. Το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε με κεφαλιά ο Μανιώτης στο 34ο λεπτό.

Με αυτήν την ήττα, οι «βυσσινί» έπεσαν στην 4η θέση της βαθμολογίας παραμένοντας στους 25 βαθμούς, όντας στο -12 από τον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό ο οποίος κέρδισε το ματς με τον Απόλλων Λάρισας στα χαρτιά, καθώς οι κυανόλευκοι αποσύρθηκαν από το πρωτάθλημα.

Πλέον το έργο των παιχτών του Παναγιώτη Γκουτσίδη για άνοδο στη μεγάλη κατηγορία έχει δυσκολέψει για τα καλά.

Οι φάσεις του αγώνα

Ευκαιρία για Διαγόρα με Αντεσίνα έσωσε ο Σουλούκος στο 2ο λεπτό

Φάουλ για το Διαγόρα με πάσα ο Μανιάς έκανε το σουτ μπλόκαρε εύκολα ο Σουλούκος στο 9ο λεπτό

Παράλληλη σέντρα του Καλουτσικίδη για την ΑΕΛ απομακρύνουν οι αμυντικοί του Διαγόρα στο 11ο λεπτό

Φάουλ σε καλό σημείο για Διαγόρα εκτέλεσε ο Μανιάς η μπάλα στα σώματα των παικτών της ΑΕΛ στο 14ο λεπτό

Φάουλ για την ΑΕΛ με Κ. Παπαγεωργίου εκτέλεσε με σέντρα πέρασε ανεκμετάλλευτο στο 16ο λεπτό

Κόρνερ για την ΑΕΛ με Κ. Παπαγεωργίου κεφαλιά του Ογκμπόε λίγο πάνω από τα δοκάρια στο 24ο λεπτό

Μετά από σέντρα του Μαϊδανού από αριστερά κεφαλιά του Ογκμπόε σώζει εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας του Διαγόρα, Μπίντσης, στο 26ο λεπτό

Φάουλ για την ΑΕΛ με σέντρα απευθείας ο Κ. Παπαγεωργίου μπλόκαρε ο Μπίντσης στο 32ο λεπτό

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσιαντούλα για το Διαγόρα Ρόδου κεφαλιά του Μανιώτη και 1-0 στο 34ο λεπτό

Ευκαιρία για την ΑΕΛ με Νικολιά στο 49ο λεπτό

Μετά από λάθος των αμυντικών της ΑΕΛ έκανε το σουτ σε κίνηση ο Καραμάνης λίγο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Σουλούκος στο 55ο λεπτό

Επικίνδυνο γύρισμα του Αντεσίνα για Διαγόρα Ρόδου μπλόκαρε ο Σουλούκος στο 59ο λεπτό