Λέστερ – Γουέστ Χαμ 2-2: Έσωσαν τον βαθμό στις καθυστερήσεις τα «σφυριά»

«Χρυσός» βαθμός για τη Γουέστ Χαμ στο King Power στις καθυστερήσεις!

Με γκολ του Ντόουσον που διαμόρφωσε το 2-2 στο 90+1, τα «σφυριά» κατάφεραν να σώσουν τον βαθμό και να φύγουν από την έδρα της Λέστερ με μία πάρα πολύ σημαντική ισοπαλία, ανεβαίνοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας και στο +1 από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η οποία έχει ωστόσο και έναν αγώνα λιγότερο.

Η ομάδα του Λονδίνου ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα στο παιχνίδι, με ένα υπέροχο γκολ του Μπόουεν στο 10ο λεπτό.

Η Λέστερ ωστόσο ισοφάρισε πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τίλεμανς στο 44ο λεπτό, ενώ ο Ρικάρντο Περέιρα έκανε την απόλυτη ανατροπή στο 57′.

Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και στις καθυστερήσεις ο Ντόουσον ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Αμαρτέι, Τζάστιν (30’ Τόμας), Περέιρα, Σογιουντσού, Ντιούσμπερι Χολ, Εντιντί, Τίλεμανς (89’ Βέστεργκααρντ), Μάντισον (72’ Λούκμαν), Ντάκα, Μπαρνς.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Φαμπιάνσκι, Τσουφάλ (67’ Φρέντερικς), Ζουμά, Ντόουσον, Κρέσγουελ, Ράις, Σούτσεκ, Μπόουεν, Λαντσίνι (80’ Βλάσιτς), Φορνάλς (80’ Μπενραχμά), Αντόνιο

Πηγή: in.gr