Η… εξυγίανση ξεφτιλίζει το πρωτάθλημα

Ο ΠΑΟΚ έφυγε νικητής από την Λαμία επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 1-0, ωστόσο ότι λόγια και να χρησιμοποιήσει κάποιος αδυνατούν να περιγράψουν τα όργια με τις αποφάσεις του διαιτητή, Τσαμούρη. Ο ρέφερι της αναμέτρησης δεν έδωσε το πιο «καραμπινάτο» πέναλτι της χρονιάς σε υψωμένο χέρι του Βιεϊρίνια στο εντέκατο λεπτό της αναμέτρησης, με την… εξυγίανση να δείχνει το χειρότερο της πρόσωπο. Μια απόφαση του Τσαμούρη που περιγράφει την κατάντια του πρωταθλήματος, μια απόφαση που επέτρεψε στην ομάδα της Θεσσαλονίκης να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Τι να σχολιάσει κάποιος βλέποντας την φάση του εντέκατου λεπτού; Τι μπορεί να πει για τον Τσαμούρη, ο οποίος είναι στα δύο μέτρα και δεν καταλογίζει το πέναλτι στο υπερ-υψωμένο χέρι του αρχηγού του ΠΑΟΚ. Για ποιο λόγο δεν έδωσε το πέναλτι; Την απάντηση την ξέρει όλη η χώρα αλλά ένα είναι το σίγουρο. Η… εξυγίανση δεν διστάζει να προκαλέσει ακόμα και με τέτοιου είδους αποφάσεις για να πετύχει τον στόχο της. Κι αυτό που πρέπει επίσης να σημειωθεί είναι ότι η Λαμία πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, έχοντας ευκαιρίες και δοκάρι.

Πηγή: in.gr