Αποτελέσματα εκλογών Συλλόγου Εργαζομένων Περιφέρειας Θεσσαλίας


ΘΕΣΣΑΛΙΑ

Αποτελέσματα εκλογών Συλλόγου Εργαζομένων Περιφέρειας Θεσσαλίας

Την 29η Νοεμβρίου 2018, ημέρα Πέμπτη, πραγματοποιήθηκαν οι Εκλογές του Συλλόγου Εργαζομένων Περιφέρειας Θεσσαλίας (Σ.Ε.ΠΕ.Θ.), για την ανάδειξη των Οργάνων/Αντιπροσώπων του. Η συμμετοχή ήταν μεγάλη και από 594 εγγεγραμμένα και οικονομικώς τακτοποιημένα μέλη, ψήφισαν 532 μέλη. Οι εκλογικές διαδικασίες διεξήχθησαν με κάλπες και στις τρεις Π.Ε., ήτοι Λάρισας, Μαγνησίας & Σποράδων, Καρδίτσας. Στις εκλογικές διαδικασίες συμμετείχαν επτά διαφορετικοί συνδυασμοί/ψηφοδέλτια: ΣΥΜΠΟΡΕΥΣΗ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ / ΕΝΩΤΙΚΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ / ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ Π.Θ. / ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ / ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ / ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ / ΙΣΧΥΡΗ ΜΑΓΝΗΣΙΑ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΑ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ

  1. Κεντρικό Διοικητικό 11μελές Συμβούλιο (ανώτατο όργανο διοίκησης Σ.Ε.ΠΕ.Θ.)

ΣΥΜΠΟΡΕΥΣΗ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: 186 ψηφοδέλτια / 4 έδρες

Εκλέγονται: Μάρκου Χρήστος (120 ψήφοι), Αμανατίδου Ελένη (77 ψήφοι), Τσαλέρας Γεώργιος (68 ψήφοι), Μπαρτζιώκα Ευανθία (53 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ: 136 ψηφοδέλτια / 3 έδρες

Εκλέγονται: Σκάμπουρας Πέτρος (110 ψήφοι), Κάβουρας Ευάγγελος (75 ψήφοι), Αγοραστός Άγγελος (49 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ Π.Θ.: 118 ψηφοδέλτια / 3 έδρες

Εκλέγονται: Ζήγρας Γεώργιος (55 ψήφοι), Τσουρλή Βασιλική (43 ψήφοι), Αντωνίου Χρήστος (36 ψήφοι)

ΙΣΧΥΡΗ ΜΑΓΝΗΣΙΑ: 37 ψηφοδέλτια / 1 έδρα

Εκλέγεται: Χουβαρδάς Μιχαήλ (34 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ: 29 ψηφοδέλτια / 0 έδρες

  1. Κεντρική Ελεγκτική 5μελής Επιτροπή

ΣΥΜΠΟΡΕΥΣΗ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: 186 ψηφοδέλτια / 2 έδρες

Εκλέγονται: Βρακοπούλου Κωνσταντία (78 ψήφοι), Πάκα Χριστίνα (56 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ: 136 ψηφοδέλτια / 2 έδρες

Εκλέγονται: Δαλούκας Ανέστης (50 ψήφοι), Μουτζούρη Μαρία-Ρόζα (47 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ Π.Θ.: 118 ψηφοδέλτια / 1 έδρα

Εκλέγονται: Οικονόμου Ιωάννα (47 ψήφοι)

ΙΣΧΥΡΗ ΜΑΓΝΗΣΙΑ: 37 ψηφοδέλτια / 0 έδρες

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ: 29 ψηφοδέλτια / 0 έδρες

  1. Τοπικά 5μελή Διοικητικά Συμβούλια

Π.Ε. Λάρισας

ΣΥΜΠΟΡΕΥΣΗ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: 128 ψηφοδέλτια / 3 έδρες

Εκλέγονται: Μάρκου Χρήστος (96 ψήφοι), Τσαλέρας Γεώργιος (60 ψήφοι), Τριανταφύλλου Ανέστης (29 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ Π.Θ.: 73 ψηφοδέλτια / 2 έδρες

Εκλέγονται: Αντωνίου Χρήστος (34 ψήφοι), Μπεκιάρη Θεοδώρα (31 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ: 40 ψηφοδέλτια / 0 έδρες

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ: 12 ψηφοδέλτια / 0 έδρες

Π.Ε. Μαγνησίας & Σποράδων

ΕΝΩΤΙΚΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ: 106 ψηφοδέλτια /  4 έδρες

Εκλέγονται: Σκάμπουρας Πέτρος (88 ψήφοι), Κάβουρας Ευάγγελος (64 ψήφοι), Γεωργατζή Δήμητρα (33 ψήφοι), Μελισσίδου Γεσθημανή (33 ψήφοι)

ΙΣΧΥΡΗ ΜΑΓΝΗΣΙΑ: 44 ψηφοδέλτια / 1 έδρα

Εκλέγεται: Χουβαρδάς Μιχαήλ (40 ψήφοι)

Π.Ε. Καρδίτσας

ΣΥΜΠΟΡΕΥΣΗ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: 31 ψηφοδέλτια / 1 έδρα

Εκλέγεται: Μπαρτζιώκα Ευανθία (31 ψήφοι)

ΤΕΝΤΟΜΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (μεμωνομένη υποψήφια): 28 ψήφοι (εκλέγεται)

ΚΟΝΤΟΥ ΜΑΡΙΑ (μεμονωμένη υποψήφια): 12 ψήφοι (εκλέγεται)

ΓΚΑΡΝΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ (μεμονωμένη υποψήφια): 8 ψήφοι (εκλέγεται)

ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (μεμονωμένος υποψήφιος):  5  ψήφοι (εκλέγεται)

 

ΤΕΓΓΕΛΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ (μεμονωμένη υποψήφια): 4 ψήφοι

ΜΑΝΔΑΝΑ ΑΡΓΥΡΩ (μεμονωμένη υποψήφια):  2 ψήφοι

ΨΥΧΑ ΒΑΙΑ (μεμονωμένη υποψήφια):  1 ψήφος

 

  1. Τοπικές 3μελείς Ελεγκτικές Επιτροπές

Π.Ε Λάρισας

ΣΥΜΠΟΡΕΥΣΗ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: 128 ψηφοδέλτια / 2 έδρες

Εκλέγονται: Βρακοπούλου Κωνσταντία (56 ψήφοι), Πάκα Χριστίνα (39 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ Π.Θ.: 73 ψηφοδέλτια / 1 έδρα

Εκλέγεται: Παππά Αικατερίνη (38 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ: 40 ψηφοδέλτια / 0 έδρες

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ: 12 ψηφοδέλτια / 0 έδρες

Π.Ε. Μαγνησίας & Σποράδων

ΕΝΩΤΙΚΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ: 106 ψηφοδέλτια /  3 έδρες

Εκλέγονται: Τσιμπόλης Ιωάννης (50 ψήφοι), Γαλάνη Χαμαϊδή (38 ψήφοι) , Σουΐπα Χρυσή (37 ψήφοι)

ΙΣΧΥΡΗ ΜΑΓΝΗΣΙΑ: 44 ψηφοδέλτια / 0 έδρες

Π.Ε. Καρδίτσας

ΘΕΟΥ ΛΑΥΡΕΝΤΙΑ (μεμονωμένη υποψήφια): 50 ψήφοι (εκλέγεται)

ΖΑΧΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΩ (μεμονωμένη υποψήφια): 12 ψήφοι (εκλέγεται)

 

  1. Αντιπροσώπων Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδος (ΟΣΥΑΠΕ)

ΣΥΜΠΟΡΕΥΣΗ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: 128 ψηφοδέλτια / 6 αντιπρόσωποι

Εκλέγονται: Μάρκου Χρήστος (88 ψήφοι), Αμανατίδου Ελένη (64 ψήφοι), Τσαλέρας Γεώργιος (48 ψήφοι), Μπαρτζιώκα Ευανθία (33 ψήφοι),  Καναλιώτης Χρήστος (28 ψήφοι), Χρυσοπούλου Βαρβάρα (27 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ: 114 ψηφοδέλτια / 5 αντιπρόσωποι

Εκλέγονται: Σκάμπουρας Πέτρος (92 ψήφοι), Κάβουρας Ευάγγελος (66 ψήφοι), Αγοραστός Άγγελος (39 ψήφοι), Γεωργατζή Δήμητρα (39 ψήφοι), Ζησοπούλου Ευτυχία (37 ψήφοι)

ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ: 109 ψηφοδέλτια / 5 αντιπρόσωποι

Εκλέγονται: Μπεκιάρη Ειρήνη (64 ψήφοι), Καραγκούνης Γεώργιος (50 ψήφοι), Τάνας Παναγιώτης (46 ψήφοι), Καβάλλα Βασιλική (40 ψήφοι), Δαβίδης Νεκτάριος (33 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ Π.Θ.: 55 ψηφοδέλτια / 2 αντιπρόσωποι

Εκλέγονται: Ζήγρας Γεώργιος (42 ψήφοι), Σακελάρης Μιχάλης (27 ψήφοι)

ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: 33 ψηφοδέλτια / 1 αντιπρόσωπος

Εκλέγεται: Κουλούρης Κων/νος (30 ψήφοι)

ΙΣΧΥΡΗ ΜΑΓΝΗΣΙΑ: 31 ψηφοδέλτια / 1 αντιπρόσωπος

Εκλέγεται: Χουβαρδάς Μιχαήλ (28 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ: 23 ψηφοδέλτια / 1 αντιπρόσωπος

Εκλέγεται: Κόντου Μαρία (14 ψήφους)

 

  1. Αντιπροσώπων Ν.Τ. Α.Δ.Ε.Δ.Υ.

Ν.Τ. Α.Δ.Ε.Δ.Υ. Λάρισας

ΣΥΜΠΟΡΕΥΣΗ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: 99 ψηφοδέλτια / 3 αντιπρόσωποι

Εκλέγονται: Μάρκου Χρήστος (83 ψήφοι), Τσαλέρας Γεώργιος (49 ψήφοι), Κουλακίδου Συρματένια (25 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ Π.Θ.: 83 ψηφοδέλτια / 2 αντιπρόσωποι

Εκλέγονται: Αλατά Φανή (59 ψήφοι), Καλφούντζος Παναγιώτης (40 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ: 35 ψηφοδέλτια / 1 αντιπρόσωπος

ΤΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (μεμονωμένος υποψήφιος): 25 ψήφοι (εκλέγεται αντιπρόσωπος)

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ: 11 ψηφοδέλτια / 0 αντιπρόσωποι

Ν.Τ. Α.Δ.Ε.Δ.Υ. Μαγνησίας & Σποράδων

ΕΝΩΤΙΚΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ: 103 ψηφοδέλτια / 5 αντιπρόσωποι

Εκλέγονται: Σκάμπουρας Πέτρος (86 ψήφοι), Δημητριάδου Μαρία (50 ψήφοι), Γεωργατζή Δήμητρα (45 ψήφοι), Τσαντούλας Στέφανος (32 ψήφοι) , Ναθαναϊλίδου Μυροφόρα (29 ψήφοι)

ΙΣΧΥΡΗ ΜΑΓΝΗΣΙΑ: 46 ψηφοδέλτια / 2 αντιπρόσωποι

Εκλέγεται: Χουβαδράς Μιχάλης (39 ψήφοι) , Νταφοπούλου Βασιλική (28 ψήφοι)

Ν.Τ. Α.Δ.Ε.Δ.Υ. Καρδίτσας

ΣΥΜΠΟΡΕΥΣΗ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: 45 ψηφοδέλτια / 1 αντιπρόσωπος

Εκλέγεται: Μπαρτζιώκα Ευανθία (45 ψήφοι)

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ: 30 ψηφοδέλτια / 2 αντιπρόσωποι

Εκλέγονται:  Κόντου Μαρία (25 ψήφοι), Μανδάνα Αργυρή (21 ψήφοι)

ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: 25 ψηφοδέλτια / 2 αντιπρόσωποι

Εκλέγονται: Κωστούλα Καλλιόπη (20 ψήφοι), Κουλούρης Κων/νος (20 ψήφοι)

Close

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο