Προτελευταία στροφή στους ομίλους του Europa League


ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Προτελευταία στροφή στους ομίλους του Europa League

Μπορεί το ενδιαφέρον να στρέφεται στις δύσκολες εκτός έδρας αποστολές του ΠΑΟΚ και του Ολυμπιακού, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League, όμως η προτελευταία στροφή φέρνει σπουδαία παιχνίδια, όπως της Άιντραχτ Φρανκφούρτης με τη Μαρσέιγ και της Σταντάρ Λιέγης με τη Σεβίλλη.

Το αποψινό πρόγραμμα:

Πέμπτη 29 Νοεμβρίου

1ος Όμιλος
19:55 Λεβερκούζεν – Λουντογκόρετς
19:55 Ζυρίχη – ΑΕΚ Λάρνακας

Βαθμολογία
Λεβερκούζεν (10-7) 9
Ζυρίχη (5-3) 9
Λουντογκόρετς (3-5) 2
ΑΕΚ Λάρνακας (3-6) 2

2ος Όμιλος

19:55 Ρόζενμποργκ – Σέλτικ
19:55 COSMOTE SPORT 6 HD Σάλτσμπουργκ-Λειψία

Βαθμολογία
Σάλτσμπουργκ (14-5) 12
Λειψία (8-6) 6
Σέλτικ (4-6) 6
Ρόζενμποργκ (3-12) 0

3ος Όμιλος

19:55 Μπορντό – Σλάβια Πράγας
19:55 COSMOTE SPORT 9 HD Ζενίτ-Κοπεγχάγη

Βαθμολογία
Ζενίτ (5-3) 8
Σλάβια Πρ. (2-1) 7
Κοπεγχάγη (3-3) 5
Μπορντό (3-6) 1

4ος Όμιλος

19:55 COSMOTE SPORT 8 HD Φενέρμπαχτσε-Ντινάμο Ζάγκρεμπ
19:55 Άντερλεχτ – Σπάρτακ Τρνάβα

Βαθμολογία
Ντιναμό Ζ. (11-3) 12
Φενέρμπαχτσε (7-6) 7
Σπάρτακ Τρνάβα 4 (3-7) 3
Άντερλεχτ (2-7) 1

5ος Όμιλος

19:55 COSMOTE SPORT 7 HD Βόρσκλα-Άρσεναλ
19:55 Καραμπάχ – Σπόρτινγκ Λισαβόνας

Βαθμολογία
Άρσεναλ (8-2) 10
Σπόρτινγκ Λ. (4-2) 7
Βόρσκλα (4-7) 3
Καραμπάχ (1-6) 3

6ος Όμιλος

19:55 COSMOTE SPORT 4 HD Μίλαν-Ντουντελάνζ
19:55 COSMOTE SPORT 2 HD Μπέτις-Ολυμπιακός

Βαθμολογία
Μπέτις (6-2) 8
Μίλαν (6-4) 7
Ολυμπιακός (8-4) 7
Ντουντελάνζ (1-11) 0

7ος Όμιλος

17:50 COSMOTE SPORT 3 HD Σπαρτάκ Μόσχας-Ραπίντ Βιέννης
22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Ρέιντζερς-Βιγιαρεάλ

Βαθμολογία
Βιγιαρεάλ (10-5) 6
Σπαρτάκ Μ. (7-8) 5
Ρέιντζερς (8-7) 5
Ραπίντ Β. (3-8) 4

8ος Όμιλος

22:00 COSMOTE SPORT 6 HD Απόλλων Λεμεσού-Λάτσιο
22:00 COSMOTE SPORT 5 HD Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Μαρσέιγ

Βαθμολογία
Άιντραχτ Φρ. (11-4) 12
Λάτσιο (8-7) 9
Μαρσέιγ (5-9) 1
Απόλλων Λεμ. (5-10) 1

9ος Όμιλος

22:00 COSMOTE SPORT 8 HD Μάλμε-Γκενκ
22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Σάρσμποργκ-Μπεσίκτας

Βαθμολογία
Γκενκ (8-6) 7
Μάλμε (4-4) 5
Σάρπσμποργκ (6-6) 5
Μπεσίκτας (6-8) 4

10ος Όμιλος

19:55 Κράσνονταρ – Ακχισάρ
22:00 COSMOTE SPORT 9 HD Σταντάρ Λιέγης-Σεβίλλη

Βαθμολογία
Σεβίλλη (15-5) 9
Κράσνονταρ (6-4) 9
Σταντάρ Λ. (6-9) 6
Ακχισάρ (3-12) 0

11ος Όμιλος

17:50 COSMOTE SPORT 7 HD Αστάνα-Ντινάμο Κιέβου
22:00 Γιάμπλονετς – Ρεν

Βαθμολογία
Ντιναμό Κ. (9-6) 8
Αστάνα (7-4) 8
Ρεν (4-8) 3
Γιάμπλονετς (4-6) 2

12ος Όμιλος

19:55 COSMOTE SPORT 5 HD ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ-Βίντι
22:00 COSMOTE SPORT 3 HD Τσέλσι-ΠΑΟΚ

Βαθμολογία
Τσέλσι (6-1) 12
Βίντι (3-3) 6
ΠΑΟΚ (4-5) 3
ΜΠΑΤΕ (3-7) 3

Πηγή: zougla.gr

Close

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο