Αγγλία: Ο Ράσφορντ λύτρωσε τη Γιουνάιτεντ στις καθυστερήσεις, 2-1 την Μπόρνμουθ

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Το γκολ του Μάρκους Ράσφορντ στις καθυστερήσεις (90+4′), επέτρεψε στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να κάνει την ανατροπή και να πανηγυρίσει σημαντική εκτός έδρας νίκη με σκορ 2-1 επί της Μπόρνμουθ, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 11ης αγωνιστικής του αγγλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν νωρίς (11΄) το σκορ με τέρμα του Γουίλσον, ο Μαρσιάλ ισοφάρισε στο 35ο λεπτό, με τον Ράσφορντ, ο οποίος είχε περάσει σαν αλλαγή στο παιχνίδι στη θέση του Μάτα στο 56′, να διαμορφώνει το τελικό σκορ στα… χασομέρια του ματς.

Μπόρνμουθ: Μπέγκοβιτς, Φράνσις, Σ.Κουκ, Άκε, Σμιθ, Στάνισλας (90′ + 1′ Σέρμαν), Λ.Κουκ (68′ Γκόσλινγκ), Λέρμα, Φρέιζερ (74′ Άιμπ), Γουίλσον, Μπρουκς