Πρώτη νίκη για τον Απόλλωνα Λάρισας – Κέρδισε με 3-0 τον Πανσερραικό

Ο Απόλλων Λάρισας κατάφερε να πανηγυρίσει την Κυριακή (19/11) την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κερδίζοντας με το ευρύ σκορ 3-0 τον Πανσερραϊκό.

Σαρωτικός στην επανάληψη ο Απόλλων Λάρισας πέτυχε τρία γκολ και έδειξε να συνέρχεται από την αρχική «ψυχρολουσία» στο πρωτάθλημα. Αν και ξεκίνησε ο Απόλλων πιο επιθετικά, στη συνέχεια ο Πανσερραϊκός ισορρόπησε προσπαθώντας να βγάλει κάποια επίθεση. Σε γενικές γραμμές το πρώτο 45λεπτο ήταν κακό, με πολλά λάθη εκατέρωθεν.

Στην επανάληψη ο Απόλλων Λάρισας μπήκε δυνατά και κατάφερε στα πρώτα λεπτά να πάρει «κεφάλι» στο σκορ με σκόρερ τον Σωτήρη Τσιλούλη. Η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη πίεσε, έμεινε όμως με δέκα παίκτες και στη συνέχεια δέχθηκε και το δεύτερο γκολ με τον Μαυριά και κάπου εκεί το ματς έληξε. Το κερασάκι στην τούρτα σημείωσε ο Σαχινίδης με εντυπωσιακό τέρμα.

ΠΗΓΗ: athleticlarissa.gr