Δείτε τα γκολ της μεγάλης ανατροπής του Ολυμπιακού – ΒΙΝΤΕΟ

Μεγάλη ανατροπή πέτυχε χθες ο Ολυμπιακός κόντρα στη Ριέκα. Παρόλο που βρέθηκε να χάνει με 1-0 από τα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, κατάφερε να γυρίσει το ματς και να αποκτήσει προβάδισμα εν όψει του επαναληπτικού αγώνα.

Στο 41′ ο Έμπερ έκανε φοβερή προσποίηση με τακουνάκι, άδειασε το Ρομαό και με σουτ ελάχιστα έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ στέλνοντας τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Καπίνο.

Στο 66′ ύστερα από υπέροχη προσπάθεια του Φορτούνη από δεξιά, έπειτα από πάσα του Ομάρ, έσπασε στο σημείο του πέναλτι και ο Οφόε με δυνατό σουτ στην κίνηση, έστειλε τη μπάλα στο δεξί γάμμα!

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Φορτούνης εκτέλεσε φάουλ, απομάκρυνε ασταθώς ο Σλούγκα, ο Ομάρ σέντραρε και ο Ρομαό με κεφαλιά έκανε το 2-1.