Νίκη εκτός με Ανατόλια!

Μια ακόμα νίκη πρόσθεσε η ομάδα του Ερμή Αγιάς στη φετινή της πορεία στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής κατηγορίας, αυτή τη φορά εκτός έδρας όπου αντιμετώπισε το Ανατόλια και πήρε το ρόζ φύλλο αγώνα με 58-61.

Η νίκη του Ερμή αποκτά μεγάλη σημασία αφού από την ομάδα της Αγιάς απουσίαζαν ο τραυματίας Βαβάτσικος και οι Μηλιώνης , Νταλός λόγω ίωσης και το κενό τους κάλυψαν επάξια οι υπόλοιποι παίκτες.

Η ομάδα της Αγιάς ξεκίνησε τον αγώνα με τις καλύτερες προϋποθέσεις και στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκε με +8 πόντους, όμως στη συνέχεια το Ανατόλια πίεσε και αυτό είχε ως αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, με τον Ερμή να κερδίζει στις λεπτομέρειες και να διατηρείτε στις προνομιούχες για την άνοδο θέσεις.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν: 10-18,27-28(ημ.),45-45,58-61

Για την ομάδα του Ερμή Αγιάς αγωνίστηκαν οι:

(Γιασσάρης):Τσιαμπαλής 3(1),Γκανέτσας 4, Χαλκιάς 11(3),Κόμματος 16(2), Περρωτής 14, Τριανταφύλλου 9,Γούλας 4

Επόμενος αγώνας για την ομάδα του Ερμή Αγιάς την Κυριακή 2 Απριλίου στο Κλειστό Γυμανστήριο Αγιάς όπου θα αντιμετωπίσει τη ΧΑΝΘ.