LIVE: ΑΕΛ- Πλατανιάς 0-0 (Τελικό)

Η ΑΕΛ υποδέχεται τον Πλατανιά στο AEL F.C ARENA στις 17.15 για την 17η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκ και θέλει οπωσδήποτε τους βαθμούς της νίκης.

Ξεκίνησε η αναμέτρηση με δυνατές μονομαχίες και από τις δύο πλευρές.

Στο 7′ ο Ναζλίδης βγήκε απέναντι από τον Κοκκαλά έπεσε στο χορτάρι χωρίς να σφυρίξει κάτι ο διαιτητής.

Στο 9′ δύο σερί κόρνερ ο Πλατανιάς πέρασαν ανεκμετάλλευτα χωρίς κάτι αξιόλογο.

13′ Σουτ του Βαρέλα, πολύ άουτ.

15′ Φάουλ του Μουνάφο στον Ρέντζα έξω από την περιοχή και κάρτα στον παίκτη του Πλατανιά. Εκτελεί ο Ναζλίδης άουτ.

26′ Απ’ ευθείας φάουλ ο Ικάουνιεκς για την ΑΕΛ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

28′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Πολύ καλό σουτ του Ντέλετιτς έξω από την περιοχή, σε κόρνερ δύσκολα ο Κοκκαλάς!

Δοκάρι η ΑΕΛ. Στο 29′ Ο Ρέντζας μπαίνει ταχύτατα από δεξιά, σουτάρει στην περιοχή και στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 33′ εκτελεί ο Βάντερσον, με γροθιές ο Θεοδωρόπουλος.

38′ Δοκάρι για τον Πλατανιά με τον Πριντέτα από κοντά, καθώς έγινε κάτοχος της μπάλας στην περιοχή μετά από εκτέλεση φάουλ!

Έληξε το ημίχρονο με 0-0.

50′ Καλή σέντρα Ρέντζα, δεν πρόλαβε ο Ναζλίδης.

55′ Αλλαγή για την ΑΕΛ: Γκαγιέχο αντί Γκόλια.

Δεν παίζει καλά η ΑΕΛ στο β’ ημίχρονο.

64′ Βάντερσον εκτελεί, Θεοδωρόπουλος με γροθιές.

67′ Ο Γιακουμάκης στον Αποστολόπουλο στον άξονα, σουτ και ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει.

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Στο 77′ σέντρα ο Γκαγιέχο, ο Τσάκο με πλασέ στην μικρή περιοχή, ο Κοκκαλάς έσωσε!

81′ Ευκαιρία για τον Μανούσο, που πήρε την μπάλα από δεξιά και σούταρε πάνω από τα δοκάρια!

Στο 86′ δοκάρι για τον Πλατανιά ο Πριντέτα με κεφαλιά.

90+1′ Μακρινό σουτ του Μασαλέσα, η μπάλα άουτ.

Οι ενδεκάδες:

ΑΕΛ (Τσιώλης): Θεοδωρόπουλος, Φάρκας, Γκόλιας, Φατιόν, Μονιάκης, Ρέντζας, Ντέλετιτς, Τίκο, Βαρέλα, Ικάουνιεκς, Ναζλίδης.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Παράσχος): Κοκκαλάς, Βάντερσον, Καρυπίδης, Μπανανά, Πριντέτα, Στάθης, Μουνάφο, Ντεβέσα, Γουνδουλάκης, Μανούσος, Γιακουμάκης.