LIVE: ΑΕΛ- Ατρόμητος 1-2 (Τελικό)

Τον Ατρόμητο φιλοξενεί η ΑΕΛ για την 14η Αγωνιστική  της Super League και ζήτα την νίκη για να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Στο 8′ λεπτό διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σέντρα του Ρέντζα κεφαλιά του Ναζλίδη επέμβαση από τον Γκορμπούνοφ σε κόρνερ. Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά του Ναζλίδη έφυγε άουτ.

Η πρώτη ευκαιρία για το Ατρόμητο έρχεται στο 12′. Σουτ του Μπρίτο  μπλοκάρει ο Ξενοδόχοφ.

Στο 19′ σουτ του Τόνσο για τον Ατρόμητο άουτ

Στο20′ μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Τόνσο για τον Ατρόμητο! Ωραία μπαλιά του Μπρίτο, ο Τόνσο κατεβάζει και έχοντας παίκτη μπροστά του σουτάρει για να αποκρούσει ο Ξενοχόβ

Στο 21′ σουτ του Ναζλίδη για την ΑΕΛ μπλοκάρει  ο Γκορμπούνοφ

Στο 35′ για τον Ατρόμητο Σουτ του Τόνσο άουτ.

Γκολ στο 44′ από τον Ατρόμητο και 0-1 ο Λημνιός . Ο Τόνσο μοιράζει αριστερά για τον Μπρίτο, σέντρα του Βραζιλιάνου, ο Αργεντινός παρεμβάλλεται για να φτάσει η μπάλα στον Λημνιό που με ωραίο γυριστό στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Ξενοδόχοβ.

Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου κάνει αλλαγές για την ΑΕΛ ο Τσιόλης.Πέρασαν Αβρααμ και Μαρουκάκης βγήκαν Ντελετιτς και Ντοντό.

Στο 47′ γκολ για την ΑΕΛ και 1-1. Φοβερή ενέργεια του Ναζλίδη, περνά τη μπάλα κάτω από τα πόδια του Φυτανίδη, σεντράρει για τον Μαρουκάκη που με προβολή ισοφαρίζει το ματς.

Στο 56′ γκολ ο Ατρόμητος με τον Λε Ταλέκ ! Φοβερή αντεπίθεση του Ατρομήτου που με 4 μπαλιές φτάνουν σε θέση βολής και ο Γάλλος εκτελεί από την κορυφή της περιοχής με ωραίο σουτ για το 1-2

Στο 63′ κλείνει τις αλλαγές η ΑΕΛ. Ο Κάπος στη θέση του Ναβάρο που δείχνει να έχει πρόβλημα τραυματισμού

Στο 65′ Σουτ του Ναζλίδη, ο Γκορμπούνοφ μπλοκάρει.

Στο 76′ Σουτ του Ρέντζα, ο Γκορμπούνοφ σε κόρνερ.