ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Κακή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο για την ΑΕΛ που χάνει 2-0 από τον ΠΑΟΚ

Κινούμενη για μία ακόμη φορά σε μέτρια επίπεδα εμφάνισης, η ΑΕΛ χάνει στο ημίχρονο από τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη με 2-0 για το κύπελλο Ελλάδας.

Το σκορ άνοιξε στο 28′ όταν μετά από σουτ του Κάνια εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Μυστακίδη και αυτός με διπλή προσπάθεια την πέρασε πάνω από τον Καβουσάκη για το 1-0 των γηπεδούχων.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου έγινε το 2-0 όταν μετά από μεταβίβαση του Μπίσεσβαρ στον Περέιρα, ο Αργεντίνος με ζυγισμένο σουτ νίκησε τον Καβουσάκη.

Νωρίτερα στο 11′ ο ΠΑΟΚ είχε δοκάρι με τον Μπίσεβαρ.

Χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΛ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν αμαρκάριστος ο Μαρουκάκης στο δεύτερο δοκάρι έπιασε την κεφαλιά, που όμως πέρασε άουτ.

ΠΑΟΚ: Μπρκιτς, Γιαννούλης, Κίτσιου, Μαλεζάς, Κρέσπο, Κάνιας, Χαρίσης, Μπίσεσβαρ, Μυστακίδης, Περέιρα, Κουλούρης.

ΑΕΛ: Καβουσάκης, Μονιάκης, Ποτουρίδης, Γιοβάνοβιτς, Ναβάρο, Λαμπρόπουλος, Σουλιώτης, Αναστασόπουλος, Κουτσιανικούλης, Μαρουκάκης, Βαρέλα.