Πάμε ταμείο

Στοίχημα: Ποντάρουμε στα… αστέρια!

Το γκολ της Μάλμε στις καθυστερήσεις (3-2 τελικό) έδωσε νέα διάσταση και μεγαλύτερο ενδιαφέρον στη ρεβάνς της Σουηδίας. Η Σέλτικ έχασε μεγάλη ευκαιρία να καθαρίσει την πρόκριση από το πρώτο ματς αφού κέρδισε με 2-0 από το 10λεπτο. Η Μάλμε είναι δυνατή μπροστά στον κόσμο της, στον προηγούμενο γύρο άλλωστε απέκλεισε την Σάλτσμπουργκ ενώ είχε χάσει με 2-0 στην Αυστρία. Το 2,62 για πρόκριση των Σουηδών είναι υψηλότατο και δεν περνάει απαρατήρητο.

Σε καμία περίπτωση η Μονακό με τα ως τώρα δείγματα γραφής δεν εμπνέει την ίδια αμυντική ασφάλεια και σταθερότητα που πέρσι της χάρισε την 3η θέση στο πρωτάθλημα και την οδήγησε μέχρι τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Ασυνήθιστο φαινόμενο να παίζει με την πλάτη στον τοίχο σε νοκ άουτ ματς και να πρέπει να επιτεθεί (θέλει νίκη με 2-0 ή μεγαλύτερο σκορ). Η Βαλένθια διαθέτει τους παίκτες να εκμεταλλευτεί τα κενά που θα αφήσουν θέλοντας και μη οι Γάλλοι με το GG να αποτελεί μία λογική επιλογή στο 1,87.