Γιορτάζει σήμερα ο Λαρισαίος ερασιτέχνης ποδοσφαιριστής

Δημοσιεύθηκε στις: 10 Ιουνίου 2012, 08:43

Στις 5 το απόγευμα η ετήσια εκδήλωση του ΣΕΠ Λάρισας αφιερωμένη στη μνήμη του Γιάννη Λάτσιου

Σήμερα στις 17.00 στο γήπεδο Φιλιππούπολης θα πραγματοποιηθεί η ετήσια εκδήλωση του ΣΕΠΛ που τα τελευταία χρόνια αποτελεί θεσμό για τα ποδοσφαιρικά δρώμενα του νομού και η οποία φέτος είναι αφιερωμένη στη μνήμη του Γιάννη Λάτσιου.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης θα απονεμηθούν τιμητικές διακρίσεις στις πρωταθλήτριες ομάδες και τους πρώτους σκόρερ όλων των τοπικών κατηγοριών και φυσικά στον κυπελλούχο ΕΠΣΛ.

Παράλληλα τιμητικές πλακέτες θα απονεμηθούν στην οικογένεια του αείμνηστου Γιάννη Λάτσιου, στις Μικτές ομάδες της ΕΠΣΛ, στον προπονητή της ΑΕΛ Μιχάλη Ζιώγα, στον πρόεδρο της ΑΕΔ Νίκαιας Θανάση Νασιακόπουλο και στην Εταιρεία Αφων Φλώρου που είναι ο αποκλειστικός χορηγός της εκδήλωσης.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης έχει ως εξής:

Προσέλευση 16.00

Αγώνας Παλαιμάχων Απόλλων- Σ.Ε.Π.Ν. Λάρισας 17.00

Ημίχρονο 17.25

Βραβεύσεις 17.30: Οικογένειας Γιάννη Λάτσιου, Μικτών Ε.Π.Σ.Λ., Μιχάλη Ζιώγας, Θανάση Νασιακόπουλο, Εταιρίας ΑΦΩΝ Φλώρου, Κυπελλούχου Ε.Π.Σ.Λ. Αμπελωνιακού, πρωταθλήτριας ΕΠΣΛ Δωτιέα Αγιάς

Έναρξη β’ ημιχρόνου18.05

Λήξη αγώνας18.30

Βραβεύσεις Πρωταθλήτριες ομάδες Ε.Π.Σ.Λ. :

Α1 ΕΠΣΛ Α.Ο. Καλοχωρίου,

Β’ ΕΠΣΛ 1ος όμιλος Ατρόμητος Αγ. Αναργύρων,

Β’ ΕΠΣΛ 2ος όμιλος Ηρακλής Χάλκης,

Γ’ ΕΠΣΛ 1ος όμιλος Α.Ο. Ναρθακίου,

Γ’ ΕΠΣΛ 2ος όμιλος Αστραπή Δελερίων, Γ’ ΕΠΣΛ 3ος όμιλος Α.Ο. Χειμαδίου,

Γ’ ΕΠΣΛ 4ος όμιλος Ανάβρα Αγιάς.

Αγώνας Σ.Ε.Π.Λ. – Δωτιέας Αγιάς 18.50

Ημίχρονο 19.30

Βραβεύσεις πρώτων σκόρερ τοπικών κατηγοριών:

Α’ ΕΠΣΛ Παναγιώτης Φουσίκας (Αετός Μακρυχωρίου-28 γκολ),

Α1 ΕΠΣΛ  Αλέξης Μπαντζανούλης (Δήμητρα Αγιάς- 24 γκολ),

Β’ ΕΠΣΛ 1ος όμιλος Βασίλης Φούντας (ΠΑΟΛ Αβέρωφ- 35 γκολ),

Β’ ΕΠΣΛ 2ος όμιλος Αλέξανδρος Ποπέσκου (Τοξότης Λάρισας- 30 γκολ),

Γ’ ΕΠΣΛ 1ος όμιλος Ρίγκερς Καζάνι (Α.Ο. Κοιλάδας-49 γκολ),

Γ’ ΕΠΣΛ 2ος όμιλος Στάθης Δάσιος (Όλυμπος Καρυάς- 26 γκολ),

Γ’ ΕΠΣΛ 3ος όμιλος Κώστας Αλβανός (Θερμαϊκός Στομίου-23 γκολ),

Γ’ ΕΠΣΛ 4ος όμιλος Νίκος Αθανασούλης (Διογένης Λάρισας-19 γκολ), κυπέλλου Αλέξ. Τζατζάκης (Ομόνοια-6 γκολ).

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ

Ο ΣΕΠ Λάρισας καλεί τους παρακάτω παλαίμαχους ποδοσφαιριστές να βρίσκονται στο γήπεδο Φιλιππούπολης στις 16.00:

Κυρανούδης Γιωρ., Βαϊόπουλος Φωτ., Τραμπάκουλας Αντ., Μάγγος, Κώτσιος, Διαμαντάς, Γεωργούλας, Ψαθάς, Ρακιτζόγλου, Μπακαρτζής, Καφές, Τάτσης Γιάν., Καλιακούδας, Γαραζανάκης, Λόης, Φακίτσας, Χύτας, Βελετάνης, Στεργιόπουλος, Μόσχος, Κύρκος, Κουμπάρος Δημόπουλος.*Επίσης καλούνται να βρίσκονται στις 16.30 οι εξής ποδοσφαιριστές: Παπαδόπουλος, Καραμπούζης, Κορομιλάς, Πούγγουρας, Καλπίας, Σουλιώτης, Λάιος, Κωστούλας, Παπαχρήστος, Δημητρέλης, Χριστίδης, Τζιουβαράς, Τσουκνίδας, Μαγγίνης, Σαρής, Μπέης, Σιμσιρής, Νταστεμερίδης, Μπαντζανούλης, Κάψαλος, Τριανταφυλλόπουλος, Κορδαλής.

*Από τον υπεύθυνο των παλαιμάχων ποδοσφαιριστών του Απόλλωνα Λάρισας καλούνται οι ποδοσφαιριστές του Συλλόγου Παλαιμάχων να βρίσκονται σήμερα στις 16.00 στο γήπεδο Φιλιππούπολης έχοντας μαζί τους αθλητικό εξοπλισμό. Για περισσότερες πληροφορίες στο τηλέφωνο             6944993542       (Μάκης Αλεξούδης).

*Τέλος από την ΕΠΣΝ Λάρισας και τους Ενωσιακούς προπονητές Μπεριτζά Αναστάσιο και Σελιώνη Ηλία καλούνται οι παρακάτω ποδοσφαιριστές που είχαν συμμετοχή αντίστοιχα στους επίσημους αγώνες των πρωταθλημάτων προεπιλογής Εθνικών ομάδων Good League ΟΠΑΠ να βρίσκονται σήμερα στις 4:30μ.μ. στο γήπεδο της Φιλιππούπολης με αφορμή την βράβευση από τον Σ.Ε.Π.Ν. Λάρισας για την κατάκτηση και των τριών πρωταθλημάτων (Προπαιδικό, Παιδικό, Νέων) στην 4η Περιφέρεια .

Αναλυτικά οι ποδοσφαιριστές:

ΜΙΚΤΗ ΝΕΩΝ: Γκουντάρας, Κατσιάνος (Ακ. Ατρόμητοι/Θύελλα), Γαρουφαλιάς (Αστραπή Ν. Πολιτείας), Δαούλας, (Δήμητρα Γιάννουλης), Ζηρδέλης, Σεμπίρης (Π.Ο.Ε.), Γκουτσιούδης (Αβέρωφ), Δημητρέλης (Ακ. Πλίτση), Σβερκούλης, (Λαρισαϊκός), Καλπίας, Μπρούτσος (Τοξότης), Καραμπούζης, Χριστίδης (Άρης Λάρισας), Καραντώνης (Δωτιέας Αγιάς), Καψάλης, Πούγγουρας (Αστέρας Μελισσοχωρίου), Κούτσικος (Απόλλων Λάρισας), Κωστούλας (Πελασγιώτιδα), Περδίκης (Ερασ. ΑΕΛ), Λίταινας, Σουλιώτης, Παπαχρήστος (Φιλοκτήτης Μελιβοίας), Μανακούσιος, Τσέτσιλας (Φαλανιακός), Μπουζώνας (Αετός Μακρυχωρίου), Παπαδόπουλος (Αμπελωνιακός), Σεϊζης-Μπανάκας (Δαμασιακός), Σερίφης (Κεραυνός Παραποτάμου).

ΜΙΚΤΗ ΠΑΙΔΩΝ: Χαρισούλης (Ακαδ.Τυρνάβου), Τσιλιάκος (Ηρακλής Χάλκης), Καραμπάλιος (Δευκαλίων Κρανέας), Βλησσαρούλης (Ανθούπολη), Σπαρτής (Τοξότης), Τάτσιος (Μαχητής Τερψιθέας), Ακρίβος, Στατήρης (Αρης Λάρισας), Αλεξίου (Δόξα Βλαχογιαννίου), Μπαρούτας, Μαγγίνης, Τζουμάκης, Μηνάς,  Φιλοκώστας, Αλεξόπουλος (ΑΕΛ 1964), Ντούμος (Φιλοκτήτη Μελιβοίας), Βουγιατζής, Μπαϊρακτάρης, (Δόξα Αργυροπουλίου), Καρέντζος (Θερμαϊκός Στομίου), Χατζής, Δάσσιος , Καλιακούδας, (Ακαδημία Πλίτση), Μπαλογιάννης (Χείμαρρος Μαρμαρίνης), Μπλαντάς (Αμπελωνιακός), Τζουρτζουκλής, Μαυρομάτης, Πατσούρας, Παιτέρης (Προμηθέα Λάρισας), Τασιούλης, Παναγιώτου (Νίκη Μιχαήλ), Ανδρέου (Ατρόμητοι-Θύελλα), Γελαλής, Κοτσιανούλης (Πελασγιώτις), Νταμπώσης (ΠΟ Ελασσόνας), Καραποστόλης (Κίσσαβος Συκουρίου), Κολοβός (ΠΑΟ Καλαμακίου).

ΜΙΚΤΗ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ: Μπήτρας, Παπαγιαννούλης, Σπύρου Μαν. (Ομόνοια), Κοντοθανάσης, Καλογιάννης, Καρακώστας (Νίκη Μιχαήλ), Μαστακούλης, Σπύρου Σπ., Παπακώστας, Μακροβασίλης, Καλαμάτας, Βαλαώρας, Γιαννακός Δημ. του Χρήστου (Ερασ. ΑΕΛ), Μάρης, Ντιμπουρλιάγκας, Αλεξίου (Ακ. Ατρόμητοι-Θύελλα), Νικολακούλης, Καραφέριας, Αλεξίου Κων., Αλεξίου Ευάγγ. (ΑΕΔ Νίκαιας), Γκουντάρας (Φιλοκτήτης Μελιβοίας), Κώτσιας, Καράβας, Μπούρας, Κορλός, Κατσαβός (Ακ. Πλίτση), Κραγιώργος, Αλατάς (Φαλανιακός), Οικονόμου, Αβδουλάς (Προοδευτική Βερδικούσιας), Παπαδήμος (Δευκαλίων Κρανέας), Τσαβδάρης, Σουλτσιώτης (Απόλλων Λάρισας), Μαντζιώκας, Μπανός (Αστραπή Ν. Πολιτείας), Τσούτσας (Δόξα Αργυροπουλίου), Γκατζούλης (Άρης Λάρισας), Ραψανιώτης (Αίας Τυρνάβου), Δούκας (Δαμασιακός), Ζήσαρος, Ματούλας (Οικονόμος Τσαριτσάνης), Κίτσιος (Τοξότης), Μπαρούτζας (Δωτιέας Αγιάς), Πανάγος (Αναγέννηση Φαρσάλων).

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ